Wróżby w szkole w andrzejki? To niezgodne z nauką Kościoła

/Aleksandra Pucułek

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie dowiedzieli się na wywiadówce, że podczas szkolnej dyskoteki dla klas IV-VI dzieci nie będą mogły bawić się we wróżby andrzejkowe, ponieważ jest to sprzeczne z nauką Kościoła. Według jednego z rodziców nie była to indywidualna decyzja wychowawcy. Dyrekcja nie potwierdza wydania takiego polecenia.

Dyrektor szkoły twierdzi, że dzieci podczas dyskoteki będą mieć zabawy, a problemem jest tylko kwestia nazewnictwa (według dyrektor po wróżby idzie się do wróżki, a podstawa programowa placówki oświatowej nie wspomina o wróżbach). Rodzice uważają, że charakter placówki jest coraz bardziej katolicki.

Autorka tekstu nadmienia podobne incydenty, które miały miejsce w szkole: tablica na stołówce z 12 zasadami "kulturalnego spożywania posiłków" - pierwszym z nich było "Pamiętaj o modlitwie przed i po jedzeniu", pieniądze z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przeznaczane na organizację pielgrzymek czy organizacja w szkole drogi krzyżowej przed świętami wielkanocnymi.

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19228736,wrozby-w-szkole-w-andrzejki-to-niezgodne-z-nauka-kosciola.html

Prasa

przez Równość Wyznania

Strona używa plików cookies w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki