Wszystkie szkoły w mieście zamknięte. W parafii będzie odpust

/Kacper Sulowski

W Janowie Lubelskim we wtorek prawdopodobnie w żadnej szkole nie odbędą się zajęcia szkolne. Powodem jest odpust i uroczystości z okazji 30-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Janowskiej.

Jeden z czytelników Gazety Wyborczej informuje, że musi wziąć dzień wolny w pracy by zająć się synem.

Dyrektorka szkoły podstawowej twierdzi, że decyzja w sprawie odwołania zajęć przyszła z gminy, burmistrz Janowa - że decyzję podjęli dyrektorzy a prawo dopuszcza taką sytuację. W janowskich szkołach średnich nie odpowiedziano konkretnie czy zajęcia się odbędą. Dyrektor Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa powiedziała, że jeśli inne szkoły odwołają zajęcia to oni również, gdyż przewoźnicy nie będą dowozić dzieci a 70 proc. uczniów jest z okolic Janowa. Starosta (szkoły średnie podlegają starostwu) o planach odwołania zajęć dowiedział się od Gazety Wyborczej.

W Janowie słychać różne głosy. Jedna z mieszkanek twierdzi, że z powodu święta nie można zatrzymywać oświaty na jeden dzień, nie zamierza świętować a sytuację obiera jako indoktrynację. Inna, że jest to bardzo ważne święto i szkoły mają prawo odwołać zajęcia a sama wybierze się z dziećmi do kościoła.

 

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,18720433,wszystkie-szkoly-w-miescie-zamkniete-w-parafii-bedzie-odpust.html

Prasa

przez Równość Wyznania

Strona używa plików cookies w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki