Czy lekcje religii/etyki powinny znajdować się na początku lub na końcu planu lekcji na dany dzień?

Prawo obecnie nie nakłada takiego obowiązku. Dyrektorzy szkół powinni jednak starać się umieszczać lekcje religii/etyki na początku lub na końcu planu lekcji na dany dzień, ponieważ są to zajęcia nieobowiązkowe – uczęszczanie na religię lub etykę zależy od złożenia oświadczenia o chęci uczestniczenia w lekcjach religii lub etyki. Poza tym szkoła jest obowiązana zapewnić w czasie trwania lekcji religii lub etyki opiekę lub zajęcia wychowawcze uczniom, którzy nie korzystają z nauki religii lub etyki w szkole - § 3 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. 1992 r. Nr 36 poz. 155).

Ostatnia modyfikacja 2014-05-29 przez Równość Wyznania.

Wróć

Strona używa plików cookies w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki