Kto może złożyć oświadczenie o chęci uczestniczenia w lekcjach religii lub/i etyki?

W szkołach podstawowych i gimnazjach takie oświadczenie mogą złożyć tylko rodzice ucznia lub jego opiekuni prawni. W szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych oprócz rodziców (opiekunów prawnych) mogą o tym decydować również sami uczniowie. Jeśli natomiast uczeń jest już pełnoletni, to wyłącznie on jest uprawniony do decydowania o chęci uczestniczenia w lekcjach religii lub etyki i tylko on może złożyć stosowne oświadczenie - § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. 1992 r. Nr 36 poz. 155).

 

Ostatnia modyfikacja 2014-08-29 przez Równość Wyznania.

Wróć

Strona używa plików cookies w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki