W ramach projektu:
"Obecna? Równość wyznaniowa i światopoglądowa w eduakcji publicznej."
Więcej informacji...

Równość wyznaniowa i światopoglądowa w edukacji publicznej

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z broszurą informacyjną, w której przypominamy przepisy prawa z obszaru wolności sumienia i wyznania; odpowiadamy na najczęściej zadawane nam pytania i objaśniamy, jak sobie radzić w sytuacji braku zrozumienia oraz dyskryminacji na tle wyznaniowym i światopoglądowym w edukacji publicznej; wskazujemy na dobre praktyki.

Więcej...

Pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich

W piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich wnosimy o złożenie na podstawie art. 191 ust. 1 pkt 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz art. 16 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności art. 12 ust. 1 oraz 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej...

W ramach projektu:
"Obecna? Równość wyznaniowa i światopoglądowa w eduakcji publicznej."
Więcej informacji...

Ankieta „Etyka i religia w szkole”

Zachęcamy do wypełnienia ankiety poświęconej organizacji lekcji etyki oraz religii w polskich szkołach. Ankieta kierowana jest do rodziców dzieci uczęszczających w tym roku szkolnym (2014/15) do szkół publicznych (podstawowych, gimnazjów, szkół zawodowych i średnich) oraz uczniów tych szkół w wieku przynajmniej 16 lat. Badanie przeprowadzane jest w ramach projektu "Obecna? Równość wyznaniowa i światopoglądowa w edukacji publicznej"

https://etykareligiawszkole.ankietka.pl/

Więcej...

W ramach projektu:
"Obecna? Równość wyznaniowa i światopoglądowa w eduakcji publicznej."
Więcej informacji...

Obecna? Równość wyznaniowa i światopoglądowa w edukacji publicznej

1 kwietnia 2015 rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu z obszaru przeciwdziałania dyskryminacji na tle wyznaniowym i światopoglądowym w edukacji publicznej.

Projekt realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków Funduszy EOG.

Więcej...

Kolejne pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej

Kontynuacja korespondencji z Ministerstwem Edukacji Narodowej w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.

Więcej...

Raport z działań w roku 2014

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z raportem z  działań podjętych przez nas w roku 2014, w ramach projektu „Działania na rzecz równości wyznaniowej i światopoglądowej w edukacji publicznej”

 

Więcej...

Monitoring bożonarodzeniowy

W ramach naszego monitoringu przeprowadziliśmy dodatkowe badania pod kątem Świąt Bożego Narodzenia. Badaniem zostało objętych 100 monitorowanych szkół.

Więcej...

Zmiany w monitoringu prasy

Zeszłoroczny monitoring niektórych tytułów prasowych nie dał nam żadnych lub dał nieznaczne ilości artykułów, które są interesujące w związku z badanym przez nas tematem. Dlatego postanowiliśmy, że z dniem 1 stycznia rezygnujemy z monitoringu Dziennika Gazety Prawnej oraz tygodnika Do Rzeczy, zaczynamy przegląd portalu naszdziennik.pl oraz tygodnika Gość Niedzielny (w zamian za monitorowanie portalu gosc.pl).

Więcej...

Strona używa plików cookies w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki